Kodowanie na półkolonii Stowarzyszenia „Nowe Perspektywy”

W dwie pierwsze środy lipca dr Katarzyna Ziębakowska-Cecot oraz mgr Paulina Kacprowicz, studentka kier. Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, poprowadziły zajęcia z kodowania dla uczestników półkolonii Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rodzin „Nowe Perspektywy” w Radomiu.

Przygotowane aktywności służyły dostrzeżeniu jak ważne w programowaniu są umiejętności koncentracji uwagi, wytrwałości, pracy w zespole, kreatywności. Była okazja do kodowania na macie wakacyjnego obrazu, sudoku, wieże z kubeczków i gra strategiczna. Dzieci sprawnie zapoznały się z zasadami kodowania kolorowych tras dla Ozobotów i chętnie stworzyły własne plansze z wakacyjnymi przygodami robotów. Zwieńczeniem zajęć było ożywianie dziecięcych kolorowanek w edukacyjnej aplikacji Quiver.

Zapraszamy też do obejrzenia relacji na profilu FB Stowarzyszenia: