Konferencja „Wspieramy dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu”

Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Radomiu, ul. Lipska 2 oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym ,,Do Celu” zaprasza na IX Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową „Wspieramy dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu”, która odbędzie się 24 kwietnia 2024 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli szkół specjalnych, ogólnodostępnych, przedszkoli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, logopedów, psychologów, dyrektorów szkół, studentów oraz rodziców dzieci ze spektrum autyzmu. Celem konferencji jest propagowanie problematyki autyzmu wśród wszystkich zainteresowanych osób oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli, zdobywanie wiedzy na temat metod pracy terapeutycznej z osobami ze spektrum autyzmu.

Podczas tegorocznej konferencji koncentrować się będziemy na kryteriach oceny skuteczności terapii oraz rozróżniania metod naukowych od pseudonaukowych. Przedstawione zostaną metody terapii autyzmu o potwierdzonej naukowo skuteczności. Będzie mowa o zachowaniach trudnych i doborze optymalnych technik pracy z nimi. Zobaczymy nowe spojrzenie na trening umiejętności społecznych, a także badania nad komunikacją dzieci z autyzmem. A nade wszystko ukazane zostaną sposoby wspierania uczniów ze spektrum autyzmu. Prelegenci wiodących uczelni w Polsce podzielą się rzetelną i najnowocześniejszą wiedzą opartą na badaniach naukowych.

Program i szczegóły wydarzenia w pliku PDF.

Warunki uczestnictwa:

– w celu zgłoszenia się na konferencję należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://zssipo.radom.pl najpóźniej do dn. 21.04.2024 r.

– udział w konferencji jest płatny- wynosi 150 zł.

– Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej

– opłatę za udział w konferencji należy wpłacać na konto: Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Do Celu” ul. Lipska 2, 26-600 Radom. Nr konta: 56 1240 3259 1111 0010 8907 4911 w tytule prosimy wpisać „WPŁATA NA CELE STATUTOWE-KONFERENCJA O AUTYŹMIE”.