Ogólnopolska konferencja „Literatura w dobie kryzysów”

12 maja 2022 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu  odbyła się ogólnopolska konferencja dla nauczycieli „Literatura w dobie kryzysów”. W programie konferencji znalazły się referaty podejmujące tematy: rola bajkoterapii w kryzysie psychicznym dzieci, oswajanie świata przez tekst literacki, prezentacja literatury adresowanej do dzieci o tematyce wojennej, praca bibliotecznej świetlicy dla dzieci z Ukrainy oraz  teatrzyk kamishibai jako antidotum na trudne czasy.

Przeglądu najnowszej literatury dziecięcej dotyczącej migracji, uchodźstwa, przymusu ucieczki spowodowanych skomplikowaną sytuacją polityczną lub konfliktem zbrojnym dokonała w swoim wystąpieniu dr Anna Klas-Markiewicz. Jest to kolejna inicjatywa podejmowana w ramach współpracy pomiędzy Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu i Wydziałem Filologiczno-Pedagogicznym UTH  w Radomiu.a