Katedra Pedagogiki i Psychologii

Prof. Anna Zamkowska z serią wykładów i wystąpień

6 października 2022 roku dr hab. Anna Zamkowska, prof. UTH wygłosiła w ramach obchodów 50-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu okolicznościowy wykład na temat „Korczakowski model nowoczesnej pedagogiki”, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. W uroczystości wzięli udział m.in.  Rzecznik Praw Dziecka Minister Mikołaj Pawlak i wiceprezydent Radomia  Katarzyna Kalinowska.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia  50-lecie Ośrodka „Korczaka” (dami24.pl)

 

26 września br. dr hab. Anna Zamkowska, prof. UTH udzieliła w Radiu Rekord wywiadu na temat kierunku Psychologia, zapraszając kandydatów do studiowania na tym kierunku Psychologia na UTH w Radomiu (cozadzien.pl).

 

21 września 2022 r. dr hab. Anna Zamkowska, prof. UTH wygłosiła na zaproszenie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia „Miłość, edukacja, dojrzałość”, >wykład na temat „Jak pracować z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną?” który spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Wykład dotyczył następujących kwestii: jakie są specyficzne cechy osób z niepełnosprawnością intelektualną? Jak zrozumieć ich potrzeby? Jak możemy wesprzeć je w codziennym funkcjonowaniu w naszych społecznościach?