Studenci Pedagogiki w Centrum Nauki Kopernik

W dniach 23 marca i 2 kwietnia br. studenci kier. Pedagogika (Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna) sem. IV studiów stacjonarnych i niestacjonarnych odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd szkoleniowy był zaplanowany w ramach zajęć „Projektowanie i ewaluacja zajęć w edukacji technicznej i komputerowej” z dr Katarzyną Ziębakowską-Cecot.

Studenci  odwiedzili Centrum Nauki uwzględniając zainteresowania i potrzeby przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Oprócz obejrzenia sześciu wystaw tematycznych i prezentacji w Teatrze Wysokich Napięć wzięli także udział w pokazie w Planetarium.

W wyjeździe grupy niestacjonarnej uczestniczyło też kilkoro dzieci studentek, dzięki czemu była okazja do obserwowania jakie tematy interesują przedszkolaków a które uczniów.

Wiele modeli urządzeń, doświadczeń i obserwacji będzie mogło posłużyć jako inspiracja do ciekawych projektów i działań z dziećmi w szkole i przedszkolu w nurcie edukacji STEAM.