Warsztaty robotyki LEGO dla studentek Pedagogiki UTH

W dn. 30 marca i 27 kwietnia 2020r. grupa studentek z kier. Pedagogika z UTH w Radomiu uczestniczyła w warsztatach robotyki Lego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Radomiu. Mgr Paweł Sojka prowadząc zajęcia przedstawił ofertę edukacyjną Lego dla młodszych dzieci, m.in. More To Math oraz Lego WeDo 2.0.

Studentki z sukcesem złożyły modele robotów transportowych, pszczółkę, żabę, których ruchami sterowały w środowisku wizualnego programowania Lego. Warsztaty były okazją do sprawdzenia umiejętności kodowania przyszłych nauczycielek wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Możliwość kierowania ruchem własnoręcznie zbudowanych robotów daje olbrzymią satysfakcję, niezależnie od wieku konstruktorów.

Dzięki przychylności mgr Renaty Żabickiej, dyrektor SOSW, mieliśmy niecodzienną okazję uczestniczyć w takich warsztatach. Mamy nadzieję, że zajęcia te były okazją do podniesienia kompetencji cyfrowych studentek oraz rozwoju współpracy między SOSW i UTH Radom.

Warsztaty były realizowane w ramach przedmiotu „Projektowanie i ewaluacja zajęć w edukacji technicznej i informatycznej” pod kierunkiem dr Katarzyny Ziębakowskiej-Cecot.