Wizyta Profesora Charlesa Russo z Uniwersytetu w Dayton, USA

W dniu 24 maja zaszczycił nas swoją obecnością Profesor Charles RussoUniwersytetu w Dayton w stanie Ohio, kierownik Katedry Edukacji im. Josepha Panzera i dyrektor studiów doktoranckich, profesor prawa w University of Dayton School of Law.

Studenci kierunków Pedagogika oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna mieli okazję wysłuchać wykładów na niezwykle aktualne tematy dotyczące kwestii bullyingu oraz specjalnych potrzeb edukacyjnych. Wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem studentów i pozwoliły na zapoznanie z międzynarodową perspektywą rozwiązania tych istotnych pod względem społecznym i edukacyjnym kwestii. Pracownicy Katedry wzięli udział w warsztatach dotyczących pisania tekstów naukowych.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Profesorowi za niezwykle interesujące wykłady i warsztaty, poświęcony czas i trud włożony w organizację przyjazdu.

dr hab. Anna Zamkowska, prof. UTH
Kierownik Katedry Pedagogiki i Psychologii