Wizyta studyjna studentów Pedagogiki w Muzeum Wsi Radomskiej

Studenci V semestru Pedagogiki w zakresie Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, w ramach przedmiotu Metodyka pracy opiekuńczo-wychowawczej, uczestniczyli 1 lutego 2022 roku, pod opieką mgr Natalii Rogali, w warsztatach metodycznych w Muzeum Wsi Radomskiej.

Tematyka wizyty studyjnej skoncentrowana była na metodycznych aspektach związanych z pracą opiekuńczo-wychowawczą z grupami dzieci i młodzieży odwiedzającymi Muzeum,  uczestniczącymi w lekcjach muzealnych oraz innych wydarzeniach kulturalnych. Swoim wieloletnim doświadczeniem w tym obszarze dzieliła się ze studentami mgr Anna Ziółek kierująca Działem Oświatowym Muzeum.

Podczas wizyty studenci mieli również okazję praktyczne spróbować rzemiosła artystycznego – tkactwa i garncarstwa oraz doskonalić swoje umiejętności plastyczne. Wszystkie bloki tematyczne były połączone z warsztatami, w trakcie których powstawały tkaniny, gliniane naczynia oraz kwiaty z bibuły. Pracownicy Muzeum przekazali studentom wiele cennych wskazówek, które z pewnością będą wykorzystywane w przyszłej praktyce pedagogicznej.

Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że zajęcia prowadzone były przez studentki Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, odbywające w tym okresie praktykę pedagogiczną w Muzeum Wsi Radomskiej – Inez Soból, Martę Nazar oraz Klaudię Łysoń.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ilonie Jaroszek za umożliwienie studentom Uniwersytetu udziału w wizycie studyjnej. Dziękujemy również wszystkim Pracownikom Muzeum za zorganizowanie spotkania, ciepłe przyjęcie i pełną zrozumienia dla naszych potrzeb postawę.