Katedra Pedagogiki i Psychologii

Wizyta w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 21 października 2022r. studentki IV roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w ramach zajęć „Metodyka edukacji technicznej” z opiekunką roku – dr Katarzyną Ziębakowską-Cecot odwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wyjazdu było zdiagnozowanie potencjału edukacyjnego CNK. W Centrum można zobaczyć wystawy, na których znajduje się ok. 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Planetarium, Teatr Wysokich Napięć. Studentki mogły poznać prawa nauki i techniki poprzez  samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach, m.in. wystawa „Świat w ruchu”, która przybliżyła im zagadnienia związane z ruchem w pojęciu fizycznym.

Studentki wzięły także udział w warsztatach robotycznych pt. „Drukowany Świat”. Po zapoznaniu się z przepisami BHP ich zadaniem było zebranie pomiaru za pomocą suwmiarki z brakującego elementu robota. Po dokładnym wyliczeniu studentki zajęły się wizualizacją brakującego elementu w programie komputerowym TinkerCAD, który pozwolił im na wydrukowanie brakujących elementów z filamentu na drukarce 3D.

Wyjazd okazał się bardzo udany i owocny w nowe doświadczenia. Nasza uczelnia pokazała po raz kolejny, że jest otwarta na ciekawe formy edukacji i zaspokaja potrzeby studentów. Nasze studentki czerpały radość z nauki i opierając się na jej osiągnięciach, zachęcały również innych do krytycznego myślenia i poznawania świata.