Przedstawiciele UTH na XVI Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ IGF 2021

W dniach 6-8 grudnia studenci kier. Pedagogika opiekuńczo-wychowawczej oraz Bezpieczeństwo wewnętrzne wraz z dr hab. Dorotą Zbroszczyk, prof. UTH, wzięli udział w XVI Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ IGF 2021 pod hasłem „Internet United”, którego gospodarzem po raz pierwszy była Polska, a wśród organizatorów był m.in. NASK Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Szczyt odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Światowe wydarzenie rozpoczęło wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego, który podkreślił ważność współpracy międzynarodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa

W czasie trwania szczytu poruszono szeroki wachlarz problematyki związanej między innymi z brakiem dostępu do sieci (3,7 mln osób na świecie), walką z dezinformacją,  poruszano tematykę cyberbezpieczeństwa, wolności słowa, cyfrowej współpracy między rządami państw oraz ochrony praw dzieci w Internecie.

W zapierającym dech w piersiach budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia studenci mieli również okazję uczestniczenia w koncercie pod batutą znanego kompozytora, pianisty, aranżera i dyrygenta Adama Sztaby „Skrzydła umysłu”, który transmitowany był przez Telewizję Polską. Niespodziankom nie było końca, w czasie trwania Szczytu studenci degustowali kuchnie świata oraz otrzymali torbę upominków.

Każdy z uczestników XVI Światowego Szczytu Cyfrowego ONZ  otrzymał międzynarodowy certyfikat uczestnictwa podpisany przez dyrektora Departamentu Polityki Cyfrowej Michała Pukaluk.