Zajęcia i przedstawienia studentek w Przedszkolu Publicznym nr 6 w Radomiu

Tradycyjnie co roku studentki kier. Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, sem. 5, w ramach ćwiczeń z przedmiotu „Metodyka edukacji przyrodniczej i społecznej” pod kierunkiem dr Katarzyny Ziębakowskiej-Cecot przygotowały zajęcia i przedstawienia dla grup przedszkolaków w Przedszkolu Publicznym nr 6 w Radomiu.

Jesienne spotkanie – Jeże

W dniu 27 listopada 2023r. pierwszy zespół studentek odwiedził grupę 5-latków „Muszelki” i wychowawczynię mgr Katarzynę Gregorczyk. Celem zajęć było m.in. poznanie zwyczajów i ekosystemu jeży, poznanie zjawisk zachodzących w przyrodzie przed okresem zimowym oraz uwrażliwianie na piękno przyrody poprzez zabawy ekspresyjne (przedstawienie, piosenka, zajęcia plastyczne, zabawy sensoryczne).

Studentki rozpoczęły od inscenizacji wg własnego autorskiego scenariusza. Później nastąpiła jesienna pogadanka i prezentacja ciekawostek na temat gatunku jeża. Była także okazja do zaśpiewania wspólnie z dziećmi piosenki „Jesienna Zagadka”.

Kolejną aktywnością w sali przedszkolaków była zabawa ruchowo-naśladowcza  „Na dywanie siedzi jeż” oraz praca plastyczna „Jeżyki” z suszonych liści. Podsumowanie poznanych wiadomości nastąpiło podczas zespołowego testu wiedzy.

Zwieńczeniem zajęć było spotkanie „oko w oko” z żywym jeżem pigmejskim – dokładnie jeżycą. Dzieci wykazały się świetnym opanowaniem, w ciszy i spokoju obserwowały z odległości zwierzę, które dzięki poczuciu bezpieczeństwa opuściło swój domek i odbyło spacer po przedszkolnym dywanie.

Niezapomniane przeżycia, wrażenia i uśmiechy dzieci w czasie wspólnych aktywności były bezcenne, z pewnością będą cenną inspiracją na przyszłość.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz materiałów zamieszczonych na profilu FB przedszkola: https://fb.watch/oCSF40fYag.

Świąteczne spotkanie

W dniu 11 grudnia 2023r. drugi zespół studentek kier. odwiedził grupę 4-latków „Świetliki” i wychowawczynię mgr Urszulę Wójcik.

Spotkanie świąteczne rozpoczęło przedstawienie wg autorskiego scenariusza studenteki. W kolejnym etapie można było podczas pogadanki i quizu sprawdzić wiedzę dzieci na temat świąt i związanych z nimi tradycjami. W ramach aktywności ruchowej i muzycznej studentki odśpiewały i zatańczyły z przedszkolakami piosenkę „Zimowa poleczka”, w czasie której zadaniem dzieci było naśladowanie ruchów ilustrujących treść utworu.

W dalszej części dzieci wykonały pracę plastyczną – bombki choinkowe, z kórych większość została przeznaczona na kiermasz świąteczny, zaś część zawieszono później na nowo przygotowanej sylwecie choinki świątecznej w sali „Świetlików”.

Po zajęciach dla dzieci była jeszcze okazja by wychowawczynie opowiedziały o działaniach prowadzonych w ramach edukacji przyrodniczej i społecznej z dziećmi – m.in. pojektach, materiałach do eksperymentów i doświadczeń.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz wpisu zamieszczonego na profilu FB przedszkola: https://tiny.pl/cvth8.