Zaproszenie na konferencję „Wartości (chrześcijańskie) w społeczeństwie cyfrowym”

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w konferencji. 4 kwietnia 2023 roku w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi w Józefowie odbędzie się II Międzynarodowa Konferencja naukowa pod tytułem „Wartości (chrześcijańskie) w społeczeństwie cyfrowym” Różne wymiary współczesnych kryzysów wyzwaniem dla społeczeństwa cyfrowego, współorganizowana wspólnie z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II w Lubinie, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Konfekcja kierowana jest do szerokiego i transdyscyplinarnego środowiska naukowców: socjologów, psychologów, filozofów, kulturoznawców, historyków, religioznawców, teologów, specjalistów z zakresu komunikacji i mediów oraz nowych technologii, prawników, etyków oraz wielu innych, których głos w dyskusji byłby wartościowym i inspirującym przyczynkiem do szerokich rozważaniach nad wielowymiarowym kryzysem we współczesnym społeczeństwie polskim.

Termin zgłoszeń do 19.03.2023: https://sites.google.com/view/konferencjaeuropachristi2023/rejestracja-registration-form

Po konfekcji najlepsze artykuły zostaną opublikowane w czasopiśmie naukowym, Journal of Modern Science (100 pkt). Komitet naukowy konferencji zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania tekstów do publikacji.

Proponowane zagadnienia tematyczne:

1.     Różne wymiary współczesnych kryzysów (kryzys energetyczny, ekonomiczny, kryzys wartości, kryzys nauki i nauczania);

2.     Współczesne trendy społeczno-kulturowe i ich aksjologiczne aspekty;

3.     Współczesne autorytety w społeczeństwie cyfrowym oraz we wspólnotach– dzielą czy spajają;

4.     Doświadczenia, obserwacje środowiskowe i przekazy medialne a postawy wobec wartości tradycyjnych (m.in. rodziny, małżeństwa, wierności, lojalności, prawdomówności, wiary);

5.     Prawo, moralność i etyka w społeczeństwie cyfrowym oraz ideologizacja praw człowieka, wartości i życia społecznego; współczesne wyzwania w zakresie etyki dla polityków, dziennikarzy, etyków, nauczycieli, księży i innych;

6.     Kryzys Kościoła czy kryzys wiary? Czy spadek poziomu praktyk religijnych oznacza spadek poziomu wiary religijnej w społeczeństwie polskim? Jak ewangelizować nowe pokolenia w duchu wartości chrześcijańskich?

7.     Postkryzysowe społeczeństwo cyfrowe – czyli jakie?