Zaproszenie na Międzynarodowy Kongres Edukacji Pozaformalnej

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pierwszym Międzynarodowym Kongresie Edukacji Pozaformalnej „Całożyciowa KreAktywność” (I International Non-Formal Education Congress in Lublin „Life-long CreActivity”), który odbędzie się w Lublinie w dniach 12 – 14 czerwca 2023 roku.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Urząd Miasta Lublin oraz Fundację Sempre a Frente we współpracy z Sekcją Pedagogiki Sztuki Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk. Kongres dotowany jest ze środków otrzymanych od Gminy Lublin i realizowany w ramach inicjatyw związanych z przyznaniem Miastu Lublin prestiżowego tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 .

Najważniejsze cele Kongresu:
  • międzysektorowa debata nad zakresem, formami oraz funkcjami edukacji pozaformalnej w Polsce i na świecie;
  • stworzenie platformy współpracy między podmiotami edukacji pozaformalnej (młodzieżą, uczelniami, organizacjami pozarządowymi, placówkami edukacyjnymi, samorządami, instytucjami kultury) w wymiarze międzynarodowym i lokalnym;
  • wypracowanie rekomendacji dla polityki edukacyjnej;
  • popularyzacja metod edukacji pozaformalnej oraz możliwości ich wykorzystania w praktyce edukacyjnej;
  • prezentacja dobrych praktyk z zakresu edukacji pozaformalnej realizowanej w Polsce i zagranicą.
Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin dra Krzysztofa Żuka oraz Jego Magnificencji Rektora UMCS prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.
W ramach Kongresu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja „Społeczno-kulturowy wymiar edukacji pozaformalnej” pod patronatem Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.
Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są w załączonym Komunikacie oraz na stronie internetowej Kongresu: www.edukacja-pozaformalna.umcs.pl
Koszty uczestnictwa: 50 zł.
Organizatorzy zapewniają: materiały konferencyjne, catering (przerwy kawowe, obiad pierwszego i drugiego dnia, kolacja pierwszego i drugiego dnia), bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Opłata nie obejmuje kosztów dojazdu, noclegów i śniadań. Z opłaty zwolnione są osoby uczące się i studiujące.

ZGŁOSZENIA UDZIAŁU w Kongresie/konferencji przyjmowane są do 10 maja 2023 r.Formularz zgłoszeniowy:– dla przedstawicieli ośrodków naukowych, szkół, instytucji kultury, organizacji pozarządowych: https://www.umcs.pl/pl/formularz-zgloszeniowy,25912.htm– dla osób uczących się i studiujących:https://www.umcs.pl/pl/formularz-zgloszeniowy-dla-studentow-i-mlodziezy,26135.htm

Serdecznie ZAPRASZAMY!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego:
Dr hab. Andrzej Różański, prof. UMCS – Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS
Dr Urszula Lewartowicz – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
tel. 501497695; e-mail: urszula.lewartowicz@mail.umcs.pl