Konferencja dot. wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością

W dniach 25-26 kwietnia 2024 r.  prof. Anna Zamkowska, dr Agnieszka Żabińska i mgr Piotr Nogaj wzięli udział w XXI Międzynarodowej Konferencji Naukowej na temat Interdyscyplinarne i międzysektorowe konteksty wspierania, rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością.

Konferencja była zorganizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach  oraz Uniwersytet w Ostrawie w malowniczej Wiśle. Celem konferencji była międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie zmian w obszarze wspierania rehabilitacji i edukacji osób z niepełnosprawnością.

Prof. Anna Zamkowska i mgr Piotr Nogaj  wygłosi w sesji plenarnej referat nt., Zakres współpracy nauczycieli w klasach włączających, a dr Agnieszka Żabińska zaprezentowała  wystąpienie nt.  Pedagog specjalny a twórczość plastyczna osób z niepełnosprawnością intelektualną – doniesienia z badań. Ponadto prof. A.Zamkowska współprzewodniczyła obradom sekcji zatytułowanej: Niepełnosprawność – kontekst edukacyjny, terapeutyczny i społeczny.

Czas konferencji służył wymianie doświadczeń, dyskusjom i nawiązaniu nowych kontaktów.