Konferencja „Poczucie płci psychologicznej uczniów w okresie adolescencji”

13.02.2024r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt badawczy „Poczucie płci psychologicznej uczniów w okresie adolescencji” realizowany w radomskich szkołach ponadpodstawowych prowadzony przez dr Katarzynę Nowak z Katedry Psychologii URad  we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 3 w Radomiu oraz Urzędem Miasta Radom.

Konferencja odbyła się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor mgr Beaty Falińskiej w auli szkoły VII Liceum Ogólnokształcącego im. K.K Baczyńskiego w Radomiu. Na początku gości przywitała Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 3 mgr Marzena Olifirowicz, następnie konferencję rozpoczęły krótkim przemówieniem Pani dr Katarzyna Kalinowska – zastępca prezydenta Miasta Radomia oraz dr hab. inż. Elżbieta Sałata – prof. URad. oraz prorektor URad. Wśród znamienitych Gości obecni byli: reprezentanci Władz Miasta Pani Agnieszka Grabska – Dyrektor WE, przedstawiciele nadzoru pedagogicznego – radomskiej delegatury MKO, starsi wizytatorzy  p. Grażyna Czyżewska oraz p. Teresa Traczyk, wizytatorzy: p. Anna Kośla i p. Iwona Losz, Inspektorzy UM p. Anna Michalska i p. Renata Słoniewska-Seta, a także przedstawiciele Uniwersytetu Radomskiego, dr hab. Anna Zamkowska, prof. URad. Kierownik Katedry Pedagogiki oraz dr Justyna Bojanowicz, prof. URad. i Prodziekan WF-P URad. Ponadto w konferencji uczestniczyli dyrektorzy szkół ponadpodstawowych oraz dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Radomiu.

Na konferencji dr Katarzyna Nowak zaprezentowała współczesne podejście do rozumienia rozwoju płci psychologicznej w okresie adolescencji, przegląd najczęstszych problemów związanych z zaburzeniami rozwoju płci psychologicznej u nastolatków oraz przedstawiła raport z wykonanych badań wraz z rekomendacjami dla uczniów, nauczycieli, pedagogów i rodziców.

Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w naszym spotkaniu.