Konferencja podsumowująca projekt FORhesIT

27 lutego 2024r. studenci kierunków: Pedagogika 1 stopnia, Pedagogika 2 stopnia oraz Psychologia uczestniczyli w  konferencji podsumowującej projekt FORhesIT w Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji w Radomiu. Z ramienia Uniwersytetu Radomskiego obecna była także prorektor ds. dydaktycznych prof. dr hab. Elżbieta Sałata, prodziekan dr Justyna Bojanowicz prof. URad. oraz dr Katarzyna Ziębakowska-Cecot i opiekun studentów dr Dagmara Kowalik.

Konferencja była zwieńczeniem wspólnych badań naukowców z Polski, Lichtensteinu i Norwegii.

Celem konferencji była prezentacja genezy, założeń oraz rezultatów projektu FORhesIT, którego rezultat – oprogramowanie „IT KREUJ PRZYSZŁOŚĆ„ – ułatwia planowanie przyszłości zawodowej w obliczu niepewności i nieprzewidywalności otoczenia.

Podczas warsztatów konferencyjnych uczestnicy zapoznani zostali z użytkowaniem narzędzia IT KREUJ PRZYSZŁOŚĆ wspierającego proces tworzenia alternatywnych scenariuszy rozwoju zawodowego, w oparciu o metodykę foresight. Dzięki temu będą mogli wspomagać proces planowania przyszłości zawodowej uczniów, wychowanków, studentów.