Konferencja studencka KUL dot. pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej

W dniu 8 maja 2024 roku odbyła się I Konferencja Innowacje pedagogiczne w edukacji wczesnoszkolnej szansą rozwoju szkoły i jej podmiotów. Historia – teraźniejszość – przyszłość. Konferencja zorganizowana została przez Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Konferencja odbywała się w formie on-line za pomocą platformy Microsoft Teams. Do młodych adeptek pedagogiki w wykładzie inauguracyjnym zabrali głos prof. dr hab. Bogusław Śliwerski dr h.c multi, Uniwersytet Łódzki – Rewolucje szkolne oraz prof. dr hab. Krystyna Chałas, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II – Innowacje szkolne – szanse i bariery rozwojowe.

W sekcji I wystąpiły studentki V roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pani Paulina Dąbrowska i pani Klaudia Lożyńska –  Innowacje w edukacji muzycznej w klasach 1-3. Wystąpienie zostało przygotowane w ramach seminarium magisterskiego, którego opiekunem jest dr Marcin Szostakowski. Wystąpienie zostało przyjęte z wielkim zainteresowaniem a w dyskusji pojawiły się pytania do prelegentek.