Katedra Pedagogiki i Psychologii

Mikołajkowa wizyta studentek PPIW w Przedszkolu Nr 3

W dniu 8 grudnia studentki kier. Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, sem. 5 gr. B, odwiedziły grupę „0” w Przedszkolu Publicznym nr 3 w Radomiu.

Spotkanie Mikołajkowe rozpoczęło się od inscenizacji przygotowanej wg autorskiego scenariusza studentki Aleksandry Urwalskiej, które mimo tytułu „Rozterki przedszkolaka” odnosiło się głównie do tematyki zimowej. Studentki później wspólnie z dziećmi odśpiewały zimowe piosenki, przygotowały turniej zimowych zagadek. Praca plastyczna również nawiązywała do przewodniego tematu – dzieci z pomocą „starszych koleżanek” wykonały maski Mikołaja. Ostatnią zaplanowaną atrakcją było uzyskanie sztucznego śniegu – wystarczyło zagnieść nieco mąki ziemniaczanej i odżywki do włosów.

Na koniec w ramach akcji „Czytanie na przedszkolnym dywanie” studentka Alicja Sobania przeczytała zerówkowiczom bajkę o sile przyjaźni, szczerości i szacunku dla wszystkich wokół nas.

Zajęcia przygotowane były w ramach przedmiotu „Metodyka edukacji przyrodniczej i społecznej” pod kierunkiem dr Katarzyny Ziębakowskiej-Cecot. Wizyta była okazją do wykorzystania wiedzy w praktyce.

 

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej na profilu FB przedszkola:

https://www.facebook.com/pp3.radom/posts/651285316688736