Turniej sprawnościowy 21.03.2023r.

21 marca 2023 roku Klub Sportowy „Piotrówka” z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa zorganizował Turniej Sprawnościowy, w którym uczestniczyli m.in. uczniowie szkół specjalnych , jak również uczestnicy radomskich warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy. Turniej odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Długosza. Przy organizacji i przeprowadzeniu konkurencji sportowych, uczestniczyły m.in. nasze Studentki Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej, semestr VIII, pod okiem dr. Roberta Makucha.

Czas spędzony na Turnieju okazał się niesamowicie radosny i owocny, zarówno dla Studentek, które mogły nabyć nowe doświadczenie, jak i osób biorących udział, których zadaniem było przejście w grupach XII torów przeszkód. Każdy tor charakteryzował się różnym poziomem trudności oraz bazował na wielu przyborach pomocniczych. Zadaniem uczestników był m.in. bieg slalomem z kijem hotelowy i woreczkiem czy bieg w workach. Za pokonanie całego toru uczestniczy otrzymywali pieczątki, które potem wymienili na medale.  Studentki PPiW w parach, demonstrowały sposób pokonania toru, pilnowały by tor został poprawnie oraz, przede wszystkim, bezpiecznie pokonany, udzielały pomocnych wskazówek oraz po prostu wraz z uczestnikami świetnie się bawiły!

Paulina Kiljańska

PPiW sem.VIII