Wizyta studentek PPIW na Wydziale Mechanicznym

W dniu 18 marca 2022r. studentki kier. Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna sem. 6, wraz z opiekunami dr Katarzyną Ziębakowską-Cecot i prof. Grzegorzem Kiedrowiczem, odwiedzili pracownie Wydziału Mechanicznego. Grupę przywitał i oprowadził prodziekan dr inż. Krzysztof Olejarczyk.

Jedną z atrakcji były zajęcia w „Laboratorium Przyszłości” prowadzone przez mgr inż. Kingę Skrzek. Obok możliwości skorzystania z gogli do VR (virtual reality, rzeczywistości wirtualnej) oraz AR (augmented reality, rozszerzonej rzeczywistości) obejrzeliśmy aparaturę do druku 3D, roboty edukacyjne.

Drugą pracownię obrabiania CNC przedstawił dr inż. Dmitrij Morozow, gdzie można było obejrzeć m.in. modele wykonane z użyciem obrabiarek, frezarek, oraz urządzenia pomiarowe (o dokładności do 1 mikrometra).

Mamy nadzieję, że w przyszłości studentki już jako absolwentki będą często odwiedzać gościnne mury Wydziału Mechanicznego ze swoimi uczniami.