Wolontariat studentów WF-P na rzecz dzieci z Ukrainy

Studenci Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego organizują zajęcia dla dzieci z Ukrainy. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych na terenie Kampusu UTH przy ul. Chrobrego: w Domu Studenta nr 2 oraz w Hali Sportowej. Aktywności mają charakter zajęć świetlicowych i sportowych.

Zajęcia świetlicowe prowadzone są pod opieka studentów Pedagogiki oraz Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej. Z zajęć korzystają dzieci mieszkające na terenie Kampusu UTH. Celem zajęć jest zorganizowanie dzieciom z Ukrainy atrakcyjnej formy spędzenia czasu wolnego, rozwijanie motoryki małej i dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, nauka języka polskiego oraz integracja.

Zajęcia sportowe prowadzone są pod opieką studentów Wychowania Fizycznego. Dyscypliną wiodącą zajęć sportowych jest piłka nożna z elementami zajęć ogólnorozwojowych.

Warto dodać, że od kilku tygodni studenci i wykładowcy Wydziału Filologiczno-Pedagogicznego angażują się też w prowadzenie zajęć dopołudniowych dla dzieci uchodźców z Ukrainy w świetlicy „Lokomotywa”.