Zajęcia terenowe studentek pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Kielcach

Zajęcia terenowe studentek Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Kielcach

Muzeum Zabawy i Zabawek oraz Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” – 1 kwietnia 2022

1 kwietnia 2022 grupa studentek III roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pod opieką dra hab. Grzegorza Kiedrowicza prof. UTH i dr Katarzyny Ziębakowskiej-Cecot odbyła wyjazdowe zajęcia warsztatowe w Kielcach. Warto podkreślić, że choć inicjatywa wyjazdu wyszła ze strony wykładowców, to większość czynności organizacyjnych wykonały same studentki, m.in. zakup biletów kolejowych i wstępu do placówek, ubezpieczenie itp.

Pogoda zrobiła nam żart na Prima Aprilis i w bardzo mroźny KWIETNIOWY poranek cała grupa – 29 studentek, dwoje opiekunów, a także gościnnie dwie uczennice z Ukrainy (15 i 16 lat), spotkała się przed dworcem głównym PKP w Radomiu, skąd po godzinnej jeździe pociągiem dotarła do Kielc. O godzinie 9.00 grupa podzieliła się na dwie części. Jedna z podgrup udała się na zwiedzanie stałej ekspozycji muzeum, druga zaś na zajęcia warsztatowe „Zrób to sam” gdzie studentki wykonały samodzielnie ozdoby wielkanocne z elementami origami. Zajęcia w ciekawy i zajmujący sposób prowadził pracownik Muzeum Michał Lach. Zajęcia te pobudziły naszą wyobraźnię i zachęciły do własnej twórczości plastycznej, która w przyszłości może być wykorzystana w pracy zawodowej. Po godzinie nastąpiła zamiana grup.

Kolejnym punktem programu był spektakl „Lato Muminków”, w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”, mieszczącym się przy ul. Dużej. W spektaklu oprócz studentek, które zajęły miejsca w tylnej części sali, uczestniczyła duża grupa dzieci przedszkolnych. Sztuka wzbudziła duży entuzjazm i reakcję zwrotną wśród najmłodszych widzów. Bezpośrednio po spektaklu aktorka Teatru pani Ewa Lubacz pokazała kulisy teatru, a także poprowadziła warsztaty teatralne, które spotkały się z pozytywnym oddźwiękiem studentek.

Do Radomia wróciliśmy przed godz. 16.00. Mimo zmęczenia związanego z bardzo intensywnym programem wyjazdu szkoleniowego, uważamy, że jest to najlepsza forma edukacji, a doznane wrażenia mogą stanowić niezłą inspirację do przyszłej pracy nauczycielskiej.P