Zajęcia kulturale dla studentek kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna

W procesie kształcenia nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 znajdują miejsce zajęcia przygotowujące do projektowania i organizowania kontaktów dzieci ze sztuką w ramach wychowania estetycznego. Studentki V roku kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na zajęciach z przedmiotu Wychowanie dla sztuki zapoznały się z ofertą instytucji kulturalnych miasta Radom w tym zakresie, uczestnicząc w znakomitym spektaklu Teatru Powszechnego w Radomiu Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca ? wraz z rozmową na temat sztuki i pracy aktora z odtwórcami ról w spektaklu, poranku muzycznym Radomskiej Orkiestry Kameralnej adresowanym do najmłodszej widowni oraz w warsztatach w Muzeum Okręgowym w Radomiu, gdzie zapoznały się z twórczością wybitnego radomskiego malarza Jacka Malczewskiego, poznały sylwetkę sławnego, pochodzącego z Radomia filozofa Leszka Kołakowskiego – autora bajki o pechowym nosorożcu – a także wzięły udział w warsztatach lepienia w glinie. Mogły obserwować jak muzyka, literatura, teatr, sztuki plastyczne oddziałują na dziecięcą widownię. Cykl zajęć poprowadziła dr Anna Klas-Markiewicz przy współudziale dr. Marcina Szostakowskiego.