Zaproszenie na wykłady prof. Charlesa Russo z Uniwersytetu w Dayton, USA

W dniach 23-24 maja będziemy mieli przywilej gościć na Wydziale Filologiczno-Pedagogicznym Profesora Charlesa Russo. Profesor Russo jest pracownikiem Uniwersytetu w Dayton w stanie Ohio, gdzie prowadzi Katedrę Edukacji im. Josepha Panzera i jest dyrektorem studiów doktoranckich. Ponadto zajmuje stanowisko profesora prawa w University of Dayton School of Law.

Profesor jest autorem lub współautorem ponad 325 artykułów w recenzowanych czasopismach oraz autorem, współautorem, redaktorem lub współredaktorem 73 książek. Profesor Russo ma na swoim koncie ponad 1 100 publikacji koncentrujących się na zagadnieniach prawa oświatowego. Redaguje dwa czasopisma naukowe i zasiada w kilkunastu radach redakcyjnych.

Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z prawem oświatowym w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Przemawiał w 34 stanach i 31 krajach na sześciu kontynentach poza USA. Profesor Russo prowadzi też letnie kursy w Anglii, Hiszpanii i Tajlandii. Pełni funkcję profesora wizytującego na wielu uniwersytetach na całym świecie.

Plan wizyty – Środa 24 maja

Temat