Jesienne spotkanie studentek PPIW z przedszkolakami

W dniu 17 listopada studentki kier. Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, sem. 5 gr. A, odwiedziły grupę „Odkrywców” w Przedszkolu Publicznym nr 6 w Radomiu. Celem zajęć pt. „Jesienne spotkanie” było m.in. poznawanie sposobów przygotowania zwierząt przed okresem zimowym, uwrażliwianie na piękno przyrody poprzez zabawy ekspresyjne (przedstawienie, piosenka, zajęcia plastyczne), udział w zabawach sensorycznych.

Studentki rozpoczęły od inscenizacji przygotowanej wg autorskiego scenariusza studentki Anny Miłkowskiej. Zaśpiewały później wspólnie z przedszkolakami piosenkę „Malowała jesień” z „listkową choreografią”. Jedną z atrakcji była leśna ścieżka sensoryczna (kasztany, liście, gałązki, szyszki, gałązki), którą dzieci mogły się przespacerować bez obuwia wczuwając w rolę leśnych zwierząt. Kolejną aktywnością przygotowaną dla dzieci było wykonanie prac plastycznych z suszonych liści, które miały przedstawiać leśne zwierzęta. Dzięki wsparciu studentek każdy przedszkolak przygotował swoją jesienną pracę.

Zwieńczeniem zajęć były jesienne zagadki, za rozwiązanie których dzieciom wręczono czekoladowe mini upominki z UTH w Radomiu. Uśmiechy dzieci w czasie wspólnych aktywności były bezcenne, co może być źródłem inspiracji dla przyszłych nauczycielek.

Zajęcia przygotowane były w ramach przedmiotu „Metodyka edukacji przyrodniczej i społecznej” pod kierunkiem dr Katarzyny Ziębakowskiej-Cecot. Wizyta grupy studentek pozwoliła na indywidualizację pracy dzieci i wsparcie ich podczas zajęć. Była także okazją do wykorzystania wiedzy w praktyce.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji studentek oraz materiałów zamieszczonych na profilu FB przedszkola: