Międzynarodowa konferencja „Edukacja w dobie pandemii”

W dn. 18-19 listopada 2021r. odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa nt. „Edukacja w dobie pandemii”.

Konferencja, w trybie online, adresowana była do pracowników dydaktycznych, badawczo-dydaktycznych wyższych uczelni, pracowników administracyjnych placówek oświatowych oraz pedagogów, nauczycieli-wychowawców wszystkich etapów edukacji. Uczestnikami jej byli także studenci WF-P z kierunków: Praca Socjalna, Pedagogika, Filologia Angielska. Konferencja dotyczyła następujących zagadnień:

1. Kompetencje cyfrowe i nauczanie zdalne w dobie pandemii.
  2. Organizacja pracy szkół i instytucji edukacyjnych w warunkach pandemii.
  3. Innowacje pedagogiczne w tradycyjnej praktyce szkolnej oraz w czasie pandemii.
  4. Sytuacja uczniów, nauczycieli i rodziców w czasie edukacji zdalnej.
  5. Współpraca międzysektorowa jako narzędzie wsparcia usług edukacyjnych w dobie pandemii.
  6. Psychospołeczne koszty edukacji zdalnej.

18 listopada, czwartek

OBRADY PLENARNE, 11.00-13.00 + SEKCJA 1, 13.30-16.00 „International perspective of educational challenges during the pandemic”

SEKCJA 2, 13.30-16.00 „Organizacja pracy szkół wyższych w warunkach pandemii”

19 listopada, piątek

SEKCJA 3, 10.00-12.00 „Holistyczna analiza doświadczeń edukacji zdalnej”

SEKCJA 4, 10.00-12.00 „Psychospołeczna sytuacja uczniów, nauczycieli i rodziców w czasie edukacji zdalnej”

Była to okazja do wymiany doświadczeń z okresu pandemicznego oraz owocnej dyskusji prelegentów z Polski i zagranicy, m.in. Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Portugalii, Słowacji, Czech, Australii, USA, Kosowa.