XXX Jubileuszowe Tatrzańskie Sympozjum Naukowe „Edukacja Jutra”

W dniach 17–19 czerwca 2024 w Zakopanem odbyło się XXX JUBILEUSZOWE TATRZAŃSKIE SYMPOZJUM NAUKOWE „EDUKACJA JUTRA”. W obradach uczestniczyło blisko 150 osób reprezentujących różne dyscypliny oraz ośrodki akademickie z całej Polski. Przez wiele lat komitetem naukowym sympozjum kierował prof. zw. dr hab. Kazimierz Denek z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – inicjator i twórca idei spotkań tatrzańskich. Obecnie tę rolę pełni prof. zw. dr hab. Stanisław Palka z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Głównym organizatorem konferencji jest Akademia Humanitas z Sosnowca. W ciągu 30 lat opublikowano wiele prac naukowych, obejmujących ważne do szkicowania obrazu „edukacji jutra” problemy teoretyczno-praktyczne.
W tegorocznym jubileuszowym sympozjum Wydział Pedagogiczno-Humanistyczny Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego reprezentowały: prof. Teresa Giza z Katedry Pedagogiki i dr Katarzyna Nowak z Katedry Psychologii. Referaty dotyczyły następujących tematów:
  • dr hab. Teresa Giza, prof. URad, Praca z uczniem zdolnym – perspektywa nauczycieli
  • dr Katarzyna Nowak, „Uczeń jutra ” – o zmianach poczucia płci psychologicznej uczniów szkół ponadpodstawowych.

Więcej informacji i zdjęć w relacji Akademii Humanitas na stronie WWW.